Pomoc dla uzależnionych

Zdobądź niezbędne informacje na temat choroby alkoholowej zwłaszcza jeżeli interesujesz się leczeniem lub terapią.

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu

Terapia alkoholowa

Terapia alkoholowa może być zdefiniowana jako wszystkie interwencje, których zadaniem jest zatrzymanie rozwoju choroby oraz prowadzenie pacjenta do wytrwania w abstynencji.

Pierwszym co należy zrobić do doprowadzić osobę do stanu, w którym jego organizm będzie wolny od alkoholu. Mowa tutaj o detoksie alkoholowym, który przeprowadzony musi zostać przez specjalistów - wykwalifikowanego lekarza i terapeuty. Chory otrzymuje wtedy leki ułatwiające przejście przez zespół odstawienia. Od tego zaczyna się właściwa terapia leczenia alkoholizmu.

terapia alkoholowa

Wiele trudności

Proces zdrowienia jest bardzo złożony, a leczenie nie kończy się wraz z końcem terapii alkoholowej. Często pomijanym faktem jest to, że alkoholicy nie mają zdolności do funkcjonowania w codziennym życiu bez picia. Ciężko to zrozumieć, że zdrowa, dorosła osoba po detoksykacji ma wręcz dziecinne problemy.

Prawdziwa i skuteczna terapia alkoholowa zapoznaje swoich pacjentów z możliwością takiego rozwoju wydarzeń. Dla osoby uzależnionej zwykłe ubieranie się rano bez drżenia dłoni jest nowością. Wszystko co robią, wydaje im się zupełnie obce, ponieważ alkohol sieje spustoszenie w umyśle chorych zmieniając ich obraz świata, a po leczeniu ten świat jest jeszcze inny.

Jakie trudności może napotkać alkoholik na drodze ku trzeźwości?

  • Nowe doświadczanie czasu, którego ciągle jest za dużo lub za mało.
  • Panika przed najprostszymi rzeczami.
  • Trudność w ustaleniu kolejności działań w ciągu dnia.
  • Upośledzenie pamięci.

© Copyright 2025 - Pozwól sobie pomóc