Pomoc dla uzależnionych

Zdobądź niezbędne informacje na temat choroby alkoholowej zwłaszcza jeżeli interesujesz się leczeniem lub terapią.

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu

Prywatny odwyk

Jakie techniki są stosowane?

Prywatny odwyk to nic innego jak placówka terapeutyczna, która nie jest państwowa. Najczęściej odbywa się tam terapia poprzedzona detoksem i zwykle trwa nie mniej niż miesiąc. Optymalne leczenie alkoholizmu łączy ze sobą wiele różnych metod, a nie skupia się tylko na jednej.

Osoby, które znajdują się w specjalnych ośrodkach, jak wyżej przytoczony prywatny odwyk będą miały na pewno do czynienia z szerszą gamą metod. Czas pracy, terapia grupowa, indywidualne zadania są dokładnie dopracowane. Jest także wiele różnych zajęć. Ich celem jest nauczenie pacjentów odpowiednich umiejętności i wyposażenia ich w wiadomości potrzebne do życia bez konieczności picia.

Terapia grupowa

Terapia grupowa jest sprawdzoną, bardzo dobrą metodą skutecznego leczenia alkoholizmu. Ludzie czują się częścią grupy i mają wobec tego różne odczucia. Relacje alkoholików nie układają się dobrze ze względu na naturę choroby. Następuje duża izolacja, dlatego udział w grupie jest bardzo ważnym elementem terapii. Dzięki terapii grupowej każdy z pacjentów może poznać alkoholika przez samego siebie. Otwarte i szczere oddziaływania uczestników,  które oparte są również na szacunku dają szansę na poprawienie wizerunku własnej osoby. W miejscu takim jak ośrodek leczenia uzależnień zawsze obywa się terapia grupowa.

prywatny odwyk

Terapia rodzinna

Niestety alkoholizm w rodzinie wpływa nie tylko na osobę pijącą, ale także na pozostałych członków. Wymagają oni leczenia nie w mniejszym stopniu niż alkoholik. Bardzo często zdarza się, że sami szukają pomocy. Terapia rodzinna pomaga rodzinie zrozumieć całą sytuację. Edukuje ich w zakresie problematyki choroby. Rodzina otrzymuje także pomoc w ocenie tego jak bardzo ich działania dostosowane są do alkoholika.

© Copyright 2025 - Pozwól sobie pomóc